علوم تجربي پايه هاي اول تا سوم راهنمايي

راهنمايي تدريس،كامپيوتر،دانلودنرم افزار،كتاب هاي علوم ابتدايي و راهنمايي،آموزش،دانستنيها.فنون تدريس

نرم افزار تقویت حافظه جی 5
فکرافزار جی 5، طرحی نوین در یادگیری است که توسط آقای مالکی ایجاد شده و در حال حاضر به عنوان برترین روش برای تقویت حافظه مورد استفاده قرار میگیرد. نحوه کار و چگونگی استفاده از این تکنولوژی را از زبان خود آقای مالکی ببینید.

1-فکر افزار جی 5 چیست ؟
جی 5 یک «روش-وسیله» کمک آموزشی است که به شما کمک می نماید مطالب را از حافظه کوتاه مدت به دراز مدت منتقل نمایید . از جمله مزایای این روش منحصر به فرد ، سادگی و در عین حال تاثیرات بسیار عمیق و تبدیل یادگیری به امری شبیه بازی است .
جی 5 مخفف ؛ جعبه یادگیری5 خانه ای است. «جی 5 » پس از طی مراحل تکاملی تحت شماره 31350 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به عنوان «اختراع» به ثبت رسیده است .«جی 5 » دارای تاییدیه رسمی دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش نیز می باشد .

2-مدلهای جی تا B2, A1,A2, چه فرقی دارند ؟
انواع فکر افزار جی 5 به ترتیب جدیدترین و کاملترین مدل عبارتند از : جی تا ،. B2, A1,A2 در حقیقت اگر چه انواع «جی 5 » بر یک پایه استوار هستند امّا هر کدام نسبت به نوع قبلی ، دارای مزایا و وسایل جانبی بیشتری می باشند . جی تا کاملترین نوع تولید شده فکر افزار جی 5 تا به حال می باشد و در ساخت و تولید آن از کلیه تجربیات 9 سال اخیر استفاده شده است .
توصیه بسیار مهم : به کلیه عزیزان علاقمند به فکرافزار جی 5 توصیه اکید می کنیم در صورتی که تمایل به استفاده از فکرافزار جی5 دارید از مدل «جی تا » استفاده کنید و از مزایای فراوان آن بهره برداری نمایید.

3- یک نفر چند فکر افزار «جی5» لازم دارد؟
برای شروع استفاده از فکر افزار جی5 استفاده از یک مدل برای یک نفر کافی است و همانطور که گفته شد توصیه می شود که از مدل «جی تا» استفاده شود هر چند مدل های دیگر نیز کاملاً قابل استفاده اند ، اما «جی تا» کامل تر است. به هر حال احتیاج به تهیه همزمان چند مدل فکر افزار «جی5» برای یک نفر نیست و تنها یک مدل در شروع کار کافی است.

4- جی برگ چیست؟
روش انجام کار در فکر افزار «جی5» در تمام مدل ها مبتنی بر نوعی فیش نویسی بسیار ساده می باشد که در لوح فشرده VCD ، نوار کاست و کتاب راهنما چگونگی انجام آن توضیح داده می شود. به این فیش ها که در داخل فکر افزار «جی5» استفاده می شوند (همراه با مدل های مختلف) "جی برگ " می گویند. وقتی فردی یکی از مدل های فکر افزار «جی5» (جی تا ، B2 , A1 , A2 ) را تهیه می کند ، جی برگ ها به صورت خام و بدون داشتن هیچ گونه نوشته ای همراه بقیه اجزاء فکر افزار «جی5» در اختیارش قرار می گیرد و خود او به ترتیبی که آموزش می بیند (توسطVCD - نوار کاست - دفترچه) شروع به جی برگ نویسی می نماید.

5- جی برگهای آماده (مثل فیزیک، شیمی و غیره) کدام هستند؟
در حالت معمول جی برگ نویسی بر عهده فرد می باشد، اما جی برگ هایی نیز از سوی خود ما به صورت آماده (فیش آماده) و عمدتاً در زمینه کتاب های درسی راهنمایی ، دبیرستان ، کمک آموزشی زبان و .... آماده و تولید شده است که به این جی برگ های آماده «جهت» گفته می شود. (جهت؛ مخفف جی برگ های هدف دار تخصصی است) کسانی که از جهت ها (جی برگ های آماده) استفاده می کنند، فیش نویسی (جی برگ نویسی) نمی کنند.
تذکر 1 (بسیار مهم) : عمده تاثیر جهت ها(جی برگ های آماده ) در استفاده آنها درون فکر افزار «جی5» خلاصه می شود. بنابراین لازم است عزیزان علاقمند، قبل از هر اقدامی برای تهیه «جهت» (جی برگ های آماده) حتماً فکر افزار «جی5» (ترجیحاً نوع جی تا) را تهیه نمایند. تهیه «جهت» (جی برگ های آماده) بدون تهیه فکر افزار «جی5» تقریباً هیچ کاربرد موثری ندارد، درست مثل اینکه شما بنزین را بخرید بدون آنکه ماشینی داشته باشیم ، که در اینجا بنزین همان «جهت ها» و ماشین همان «فکر افزار جی5» می باشد!
تذکر 2 : توصیه می شود علاقمندان، ابتدا فکر افزار «جی5» (ترجیحاً نوع جی تا) را تهیه نمایند و طبق آموزش هایی که می بینند خود اقدام به جی برگ نویسی بنمایند ، اما اگر با مشکلاتی از قبیل کمبود وقت و ... روبرو هستند و نمی توانند جی برگ نویسی کنند و یا می خواهند جی برگ هایی را که نوشته اند با «جهت» ها مقایسه نمایند، اقدام به تهیه «جهت» نمایند.

6- فکر افزار «جی5» مخصوص چه سنین و مقاطع تحصیلی است؟ آیا استفاده غیر درسی هم دارد؟
فکر افزار «جی5» به تمامی افرادی که با یادگیری سرو کار دارند در هر سن و مقطعی (ابتدایی ، راهنمایی ، دبیرستان ، پیش دانشگاهی ، دانشگاهی و مقاطع تکمیلی و غیره) توصیه می شود و کاملاً قابل استفاده است ، همچنین به طور همزمان برای چند درس نیز قابل استفاده می باشد. همین طور استفاده از فکرافزار جی5 به هیچ عنوان محدود به «درس» نمی باشد بلکه در مواردی از قبیل: حفظ قرآن کریم، یادگیری زبان های خارجی ، به خاطر سپاری مطالعات غیر درسی و غیره نیز کاملاً کاربرد دارد و اکنون هزاران نفر در کشور وجود دارند که از این راه به موفقیت های بزرگی دست یافته اند.

لينک دانلود (حجم فايل حدود 39 مگابايت)
رمز فايل: ندارد

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم فروردین 1389ساعت 15:53  توسط ف.سياسر،و برخوردار  | 

نقشه جهان سه بعدی

2- نقشه جهان سه بعدی

نقشه جهان سه بعدی

به کمک نرم افزار نقشه جهان سه بعدی می‌توانید سیاره مان را در سه بعد ببینید و موقعیت 269 کشور و بیش از 30000 شهر را اطراف جهان را مشاهده نمایید، فاصله بین هر دو موقعیت و یا چند مکان مختلف را محاسبه و مقایسه کنید. شبیه ساز سیاره زمین سه بعدی، یک مدل کاملاً واقعی است و می‌توانید دامنه دید خود را تغییر دهید. هم‌چنین می‌توانید این برنامه را به عنوان screensaver رایانه خود انتخاب کنید. تقریباً هر چیزی را می‌توانید به توجه به نظرتان انتخاب و تنظیم کنید و حتی رنگ کره زمین را تغییر دهید و  پنجره برنامه را به طور استاندارد و یا کامل باز کنید. 

 

 

قابلیت کاربرد آموزشی: جغرافیای ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان

 

حجم فایل: 4.68MB

دریافت فایل

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم فروردین 1389ساعت 15:47  توسط ف.سياسر،و برخوردار  | 

1- نرم افزار كتاب هاي درسي كلاس اول دبستان

 1- نرم افزار كتاب هاي درسي كلاس اول دبستان


 كتاب‌های درسی اول ابتدایی
 

اینبار راسخون جلوتر از سایت های دیگر ایرانی در اقدامی بی سابقه و بنا به درخواست کاربران خوب خود،مجموعه كتاب‌های درسی را از ابتدایی تا پیش دانشگاهی  به تفکیک درس  ارائه نموده است.
ما امیدواریم با خدمت  هر چه بیشتر به شما، رضایت شما کاربران گرامی را جلب کنیم.
مجموعه کنونی متن كتاب‌های درسی اول دبستان(ابتدایی) به تفکیک درس است .
شامل:
فارسي بخوانيم ،فارسي -بنويسيم ، رياضي ، علوم تجربي،قرآن است.   
نکته: براي مشاهده pdf كتاب هاي درسي، ابتدا مطالب  فایل  KeyInstallationGuide.pdf  را به دقت مطالعه و عمل نماييد.

دانلود

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم فروردین 1389ساعت 15:47  توسط ف.سياسر،و برخوردار  | 

نرم افزار کمک درسی زبان انگلیسی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی گاج-جاوا

نرم افزار واژگان موسسه گاج حاوی کلیه ی لغات درس زبان انگلیسی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی است به همراه معانی کلمات به صورت تفکیک شده.

با استفاده از این برنامه میتوانید درس زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و هرجا که بیکار شدید میتوانید به مرور این درس با موبایل خود بپردازید.

هرچند این نرم افزار هدف مشخصی دارد  ولی بیش از حد ساده است و هیچ امکان قابل توجهی از قبیل اضافه کردن لغات وجستجو بین لغات و... ندارد. میتوانستد خیلی آسان گرامر ها را نیز به نرم افزار اضافه کنند.

 این نرم افزار برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور بسیار مفید فایده میباشد.

نرم افزار جاوا بوده و بر روی اکثر موبایل ها اجرا میشود.

 

www.ariamobile.net | Dowload center of Mobile

 دانلود واژگان موبایل

 حجم فايل : ۳۶۶ کیلوبایت

   پسورد فايل ها : www.ariamobile.net

منبع : گاج

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم فروردین 1389ساعت 15:27  توسط ف.سياسر،و برخوردار  | 

کتاب کمک درسی رایگان درس عربی مقطع پیش دانشگاهی

در زیر کتاب کمک درسی رایگان درس عربی مقطع پیش دانشگاهی شامل تست های ۴ گزینه ای، نمونه سوالات، روش خواندن درس عربی، فرهنگ لغت و آموزش قواعد زبان عربی را می توانید دانلود کنید. لازم بذکر است این مجموعه به همت جناب علیرضا میزانیان تهیه شده است.

کتاب زیر بصورت فایل PDF هستند که برای مطالعه و یا پرینت آنها نیاز به نرم افزار Adobe Acrobat Reader دارید

 دانلود رایگان کتاب های کمک درسی و تست عربی دبیرستان

پیش دانشگاهی رشته ادبیات و علوم انسانی:

نمونه سؤالات چهار گزینه ای کتاب عربی پیش دانشگاهی

پاسخنامه نمونه سؤالات عربی پیش دانشگاهی

شیوه های مطالعه ی صحیح کتاب های عربی

فرهنگ جامع عربی به فارسی دوره ی راهنمایی و دبیرستان

منبع: mizanian.blogfa.com

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم فروردین 1389ساعت 15:26  توسط ف.سياسر،و برخوردار  |